Dnes proběhla jedna z Výuk první pomoci na základní škole ve Skalné. Akce, které probíhají v tomto programu, od ledna až do června letošního roku, jsou spolufinancovány z rozpočtu města Chebu.

Ve dnech 5. a 6. června 2016 byla v Damašku předána materiální humanitární pomoc, jejímž realizátorem byl Český červený kříž. Objem pomoci byl 5,7 tuny a uskutečnila se díky finanční podpoře MZV ČR. Přepravena byla letecky prostřednictvím AČR.

Dnes jsme podpořili vzdělávání pro pěstounské rodiny s dětmi na Vrchu Háj v Aši, které pořádala organizace Náhradním rodinám o.p.s. Jako tématický celek jsme zvolili "Poskytování první pomoci dětem v přírodě".

Dne 23. 5. 2016 Úřad českého Červeného kříže přijal opět delegaci Čínského červeného kříže. Tentokrát šlo o zástupce Městského oblastního spolku Peking a spolků okresu Peking v čele s výkonným předsedou pekingské městské organizace Čínského červeného kříže panem Ma Runhai.

Na Základní škole Okružní v Aši se dnes konala Olympiáda pro žáky ašských základních škol a partnerské školy v Schonwaldu. Naši zdravotníci dohlíželi po celou dobu sportovního klání na bezpečný průběh a ošetřili několik drobných poranění. Výkony sportovců byly velmi vyrovnané, napětí se dalo krájet. Všem účastníkům gratulujeme k úspěšnému dokončení...

Naši zdravotníci včera také nezaháleli. Nechyběli jsme na Dětském dnu v Nebanicích, kde jsem maskovali, prováděli ukázky první pomoci či zajišťovali zdravotní dozor nebo ve Františkových lázních na SHINKYOKUSHIN KARATE.

Dnes proběhlo krajské kolo Soutěž mladých zdravotníků v Nýřanech u Plzně. Okres Cheb reprezentovala v obou kategoriích (I. i II. stupeň ZŠ) 2. Základní škola Cheb. Okres Sokolov, reprezentovala za I. stupeň Základní škola Nové Sedlo.

Ve Františkových lázních dnes zahájili 223. lázeňskou sezonu. Od brzkého rána až do večerních hodin, je pro návštěvníky připraven bohatý a pestrý program. Ani my na místě nechybíme! Připravili jsme si preventivní osvětový program pro veřejnost (ukázky běžné i improvizované první pomoci se zaměřením na nejčastější úrazy v létě, zásady chování v...

V Praze dnes proběhlo zasedání Shromáždění delegátů ČČK z celé ČR. Na programu dnešního jednání bylo celkem 16 programových bodů. Na schválení čekala Zpráva o stavu společnosti ČČK, Výsledek hospodaření za uplynulý rok 2015, Výsledek činnosti ČČK v roce 2015, Zprávy kolektivních členů, Zpráva dozorčí rady, Návrh rozpočtu na rok 2016, Plán činnosti...

Mezinárodní humanitární právo chrání zdravotní péči v situacích ozbrojených konfliktů - především stanoví, že každému raněnému či nemocnému - civilistovi i příslušníku ozbrojených sil - se musí dostat co nejúplnější zdravotní péče odpovídající jeho zdravotnímu stavu, a to bez jakékoli nepříznivé diskriminace. Současně zakazuje útočit na...