Rok 2014 přinesl 317 přírodních katastrof, které zasáhly 94 zemí. Je to jistě velké číslo, ale v rámci dekády jde o pokles! I tak si vyžádaly životy 8.186 osob. Technologických katastrof bylo 1.537 a stály 5.884 životů...

Kam o víkendu? Třeba na Pomezský adrenalin! Na návštěvníky čeká bohatý program - lanové aktivity, rafty, první pomoc airsoftová střelnice a mnoho dalšího.

Ani letos jsme nechyběli na v pořadí již 23. ročníku triatlonu "Dřevěný člověk" v Chebu. Ve spolupráci s Vodní záchrannou službou ČČK jsme zajišťovali zdravotní službu.

V sobotu slavilo Afuagorum ve Františkových Lázních 10 let od svého založení. Na oslavách byli i členové našeho oblastního spolku. Na návštěvníky čekaly praktické ukázky první pomoci nebo reálná maskování zranění. Jedno ze zranění si nechal nalíčit i produkční Chebské televize Ouřada Michal. To a mnohé další v reportáži Chebská Televize.

Příští sobotu 8. 8. slaví Aguaforum ve Františkových Lázních 10 let od svého otevření, a my budeme u toho (od 13:00 do 18:00)! Čekají na Vás praktické ukázky první pomoci a prezentace Oblastního spolku Českého červeného kříže Cheb.

Dnes probíhala v Mnichově u Mariánských Lázní soutěž dobrovolných hasičů našeho kraje v nejtěžších hasičských disciplínách = TFA disciplínách (z anglického "Toughest Firefighter Alive", volně přeloženo "Nejtvrdší hasič přežívá").

Na farmě v Plesné byl zjištěn úhyn slepic s podezřením na výskyt onemocnění ptačí chřipkou. Chovatel informoval orgány veterinární správy, které rozhodují o zahájení opatření ke zjištění příčiny úmrtí drůbeže a k likvidaci ohniska nákazy. Právě takový byl námět cvičení složek Integrovaného záchranného systému "FOCUS 2015".

O uplynulé víkendu jsme nechyběli na akci "Mezi nebem a zemí". Pro návštěvníky jsme si připravili prezentaci Červeného kříže, resuscitaci, reálně masková (líčení) poranění nebo poradnu civilizačních chorob.

Na letošní Pohádkové zahrádce nechyběl ani náš oblastní spolek. Pro děti z mateřských a základních škol jsme si připravili stanoviště s tématikou první pomoci. Nechybělo realistické maskování, resuscitace nebo chování během krizových situacích