O tom, že první pomoc není žádná věda, přesvědčily mladí zdravotníci v regionálním kole soutěže Hlídek mladých zdravotníků, které se dnes konalo v chebském Domě dětí a mládeže v Chebu.

Stejně jako v předchozích letech se i letos účastníme Dopravní soutěž mladých cyklistů, kterou pořádá BESIP ve spolupráci s MŠMT. Dnes na druhý stupeň základních škol čekaly čtyři stanoviště první pomoci se simulovanými zraněními.

Stejně jako v předchozích letech se i letos účastníme Dopravní soutěž mladých cyklistů, kterou pořádá BESIP ve spolupráci s MŠMT. Dnes a zítra na cyklisty čekají stanoviště první pomoci se simulovanými zraněními.

25.4.2015 zasáhlo Nepál velmi silné zemětřesení o intenzitě až 7,8° Richterovy stupnice s epicentrem v Lamjung cca 80 km od Katmandu. Podle prvotních odhadů Mezinárodní federace ČK&ČP přišlo o střechu nad hlavou cca 1,8 mil.osob, zraněno může být asi 300 tisíc a počet mrtvých přesáhne 100 tisíc osob... Silnice v oblasti jsou buď zničeny nebo...

Stejně jako v předchozích letech si pro místní mládež připravují naši členové projektové dny zaměřené na peer programy (vrstevnické programy hojně využívané při výuce první pomoci) se zdravotnickou tematikou. V letošním školním roce jsme už po 2x navštívili druhé ročník 5. základní školy v Chebu. Zaměřujeme se na výuku a opakován postupů první...