PF 2017

23.12.2015

Děkujeme za Vaší přízeň v tomto roce a těšíme se na vzájemné setkávání v roce příštím.

Začátkem prosince 2015 jednaly v Ženevě ústřední orgány Mezinárodního hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce. Zástupci 190 národních společností celého světa, Mezinárodního výboru Červeného kříže, Mezinárodní federace Červeného kříže a Červeného půlměsíce a delegace vlád - účastníků Ženevských úmluv - se zabývali řešením humanitárních otázek.

Ve středu 18. listopadu se v budově Městského úřadu v Mariánských Lázních setkali stříbrní a bronzoví dárci krve, kteří zcela dobrovolně a zdarma darují krev. Sešli se, aby převzali stříbrné ( za dvacet odběrů) a bronzové ( za deset odběrů) medaile, které jim předala ředitelka Oblastního spolku Českého červeného kříže v Chebu,paní Yvonne Veselá.

Dne 18.11.2015 se uskutečnilo tradiční přijetí dárců krve - nositelů Zlatých křížů ČČK manželkou prezidenta republiky. Tentokrát paní Ivana Zemanová dárce krve a představitele ČČK přijala nikoli na Hradě pražském, ale na zámku v Lánech.

Právě zjišťujeme zdravotní dozor na Školní sportovní soutěži pořádané Asociací školních sportovních klubů.

Více než 340 dobrovolníků Francouzského Červeného bylo nasazených do záchranných akcií po teroristických útocích v Paříží.

V obřadní síni městského úřadu v Chebu dnes byla slavnostně předána prestižní ocenění bezpříspěvkovým dárcům krve. Dárci byli oceněni medailemi profesora Jana Jánského podle počtu odběrů, které za rok absolvovali.