O víkendu se běžela Valdštejnova desítka historickým Chebem a Hradní "Ironman" o pohár Fridricha Barbarossy 2016. Čtyři zdravotníci z našeho OS bděli nad bezproblémovým průběhem soutěžního klání.

Téměř na 100 pedagogických pracovníků Integrované školy v Chebu (ISŠ Cheb) dnes prošlo 4 hodinovým školením první pomoci.

Na Jesenici u Chebu se dnes konal již 24. ročník triatlonového závodu Dřevěný člověk. Naši zdravotníci, stejně jako u předchozích ročníků, zajišťovali zdravotní službu na souši i na vodě.

V Tachově dnes proběhlo 16. Mistrovství České republiky ve stromolezení. Mimo samotného soutěžního klání, čekal na závodníky pestrý doprovodný program. Členové našeho oblastního spolku měli připravený celodenní interaktivní workshop první pomoci s praktickým nácvikem život zachraňujících úkonů.V rámci diskusního programu představil Jakub Jestřáb...

Pátek 19. srpna je Světovým humanitárním dnem, jenž je věnován všem humanitárním pracovníkům, kteří pomáhají v rizikových oblastech. Jen v loňském roce bylo podle údajů The Aid Worker Security database zabito, uneseno nebo zraněno 287 humanitárních pracovníků, kteří při své práci pomáhali ostatním. Organizace sdružené ve FoRS - Českém fóru pro...

U příležitosti 71. výročí jaderného útoku na japonská města Hirošima (6.8.1945) a Nagasaki (9.8.2016) na sklonku II.světové války, prezident Mezinárodního výboru Červeného kříže P. Maurerznovupotvrdil úmysl Mezinárodního hnutí ČK&ČP dosáhnout explicitního zákazu jaderných zbraní.

Na Sbor dobrovolných hasičů Cheb čekalo minulý týden prověřovací cvičení (jednotka nebyla předem informována - vyhlášen cvičný požární poplach).

Pro téměř 70 děti, na letním táboře "S.P.A. kemp - Vojenská akademie", jsme si připravili modelovou situaci se zaměřením na poskytování první pomoci a řešení krizové události. Odpolední program byl zaměřený na interaktivní workshop "Mezinárodní humanitární právo".