Ve čtvrtek 29. 9. 2016, nedlouho po svých osmdesátých narozeninách, nás opustil Adolf Šťastný - člověk bytostně spjatý s Československým a Českým červeným křížem, na jehož programu se podílel po pět desítek let...

Na Zlatém vrchu v Chebu se dnes běžela 38. Zlatá míle. Závodníci běželi na tratích 3 320 m, 1 660 m, 700 m, 350 m a na 60 m dlouhé rovince pro prťata od dvou let.

Dnes jsme se zúčastnili odborné konference "Nové trendy ve výuce první pomoci" - První pomoc 2016, Řetězec přežití, Telefonická asistovaná první pomoc, Existují nedostupná místa?, Kurzy BLS a AED, Metodika ERC, Výuka první pomoci zážitkem, Budoucnost projektu první pomoci. Praxe probíhala na elektronických resuscitačních modelech.

Jakub Jestřáb a Václav Brož, krajský koordinátor BESIPu, dnes navštívili Domov pro osoby se zdravotním postižením Pramen v Mnichově. S klienty probrali správné chování účastníků v silničním provozu či první pomoc v dopravě. Po interaktivním workshopu prošli společně se zaměstnanci zařízení a diskutovali o průběhu poskytování sociální služby.

Včera probíhal ve sportovním areálu na levém břehu Ohře již třetí ročník Chebských sportovních her. Dopolední část byla určena žákům 3. třídy základních škol, na odpoledne byl připraven program pro širokou veřejnost s cíle atraktivně představit dětem možnost volnočasových aktivit na Chebsku.

Již 8. ročník STAROVODSKÉ TRAKTORIÁDY, závodů malotraktorů domácí výroby, dnes proběhl ve Staré Vodě. Naši zdravotníci dohlíželi na bezproblémový průběh celé akce.

OS ČČK Cheb ve spolupráci s Krajským koordinátorem BESIP pro Karlovarský kraj, v rámci dopravně bezpečnostní akce kontrolovali vybavení lékárniček řidičů.