Oblastní spolek Českého červeného kříže v Chebu ve spolupráci s Městem Aš ve středu 8. listopadu ocenil mimořádný projev lidské sounáležitosti - darování krve. Samotný akt ocenění, při kterém přebírají bezpříspěvkoví dárci medaile prof. MUDr. Jana Jánského, probíhal v historických prostorách vitrážového sálu Muzea v Aši za přítomnosti zástupců...

Na zimním stadionu v Sokolově dnes probíhal hokejový turnaj VTM U15 na kterém naši zdravotníci zajišťovali zdravotnickou službu.O pohár vítěze se utkaly týmy z Karlovarského kraje, Jihočeského kraje a Hlavního města Prahy.

S Vaší pomocí se nám dnes povedlo dosáhnout 130 000 bodů v aplikaci "Pomáhej pohybem". Nadace ČEZ tak podpoří náš projekt na zakoupení nových výukových pomůcek na praktický nácvik první pomoci 50 000,-Kč.

Nové sanitní vozy, z nichž je jeden specializován na intenzivní péči, pomohou zajistit dostupnější péči v Sýrii. Zásilka tří sanitek tentokrát popluje po moři do své cílové destinace. V pořadí se jedná již o 7. humanitární pomoc jež poskytuje ČČK.

Po celém světe dnes probíhá Evropský den záchrany života. Jeho smyslem je zlepšení informovanosti a edukace veřejnosti o léčbě srdeční zástavy.

V dnešních dopoledních hodinách se na dálnici D6 u Chebu uskutečnilo cvičení složek IZS.Námětem cvičení byla dopravní nehoda osobního auta a nákladního auta převážejícího nebezpečnou látku s další řetězovou reakcí následných dopravních nehod sedmi osobních vozidel a autobusu.Zdravotníci/maskéři našeho oblastního spolku připravovali realistické...

Během půldenního školení složeného z přednášek, demonstrací požadovaných dovedností a praktických cvičení rozšiřovali své znalosti v základní neodkladné resuscitaci a bezpečném použití automatizovaného externího defibrilátoru.

Od konce května roku 2018 vstoupí v účinnost nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) - General Data Protection Regulation (ve zkratce GDPR).

V uplynulých dnech zasáhl Karibik hurikán Irma. Tento hurikán byl nejsilnější zaznamenanou bouří v Atlantiku. Poničil karibské ostrovy Antigua a Barbuda, Svatý Kryštof a Nevis, Saba, Sv. Eustatius, Sv. Martin, Sv. Barthelemy, Anguilla, Britské Panenské ostrovy, Americké Panenské ostrovy, Portoriko, Kuba, Bahamy a Turks a Caicos, mnohde šlo o...